Zastrzeżenie: Poniższy artykuł jest próbą analizy ewoluujących trendów na rynku Bitcoin Cash i jego wpływu na cenę.

Rynek kasowy Bitcoin Cash’a poruszał się z dużą siłą, ponieważ aktywa starały się rosnąć wyżej. W ciągu ostatnich kilku dni, cena konsolidująca Bitcoin Cash [BCH] zaczęła maszerować w górę, co doprowadziło do powstania byczego wzorca.

Ten trend wzrostowy może być możliwy dzięki rosnącej cenie Bitcoina.

Silna korelacja pomiędzy BCH i BTC może ponownie spowodować eskalację wartości BCH.

Zgodnie z jednogodzinnym wykresem BCH, nachylona cena widziała kilka godzin wstecz silny pęd wzrostowy. To dało początek silnym zielonym świecom z punktu widzenia ceny 261,68$ i 294,76$. Podwyższenie ceny doprowadziło do utworzenia się słupa, po którym nastąpił okres konsolidacji oznaczony jako flaga. Ta bycza formacja flagi sygnalizowała przebicie w górę, co najmniej do punktu ceny 294,76$, aby potwierdzić przebicie.

Podczas gdy ogólny trend na rynku był również byczy, ponieważ linia sygnałowa Bollinger bands pozostawała pod świecznikami, wskazując na wzrost ceny. Podczas gdy wstęgi wydawały się tworzyć pod koniec dużą bańkę, wskazując na wzrost zmienności na rynku. Podczas gdy Chaikin Money Flow [CMF] również odnotował tę tendencję wzrostową, ponieważ wskaźnik pozostał w obszarze kupna.

Ponieważ cena aktywa tworzyła byczą flagę, jego wartość przesuwała się w dół. Jednak cena monety poruszała się wzdłuż zbocza, oferując dobre wsparcie, ponieważ spodziewano się kolejnego wzrostu do 294 USD. Narzędzie Fib Retracement oznaczało mocne punkty wsparcia dla wartości monety. Zgodnie z tym, kolejny opór, jaki BCH będzie stawiać po wybiciu, będzie wynosił $297,92, podczas gdy wsparcie było znacznie niższe i wynosiło $282.

Jeśli moneta nie utrzyma wartości podczas fazy konsolidacji, może ona spaść do 271,06$. Może się ona dalej przesuwać do punktu ceny 263,26$. Obecnie jednak bezpośredni opór dla BCH został ustalony na 294 USD.